Pá 14. 8. 2026Alan
Doprava

Paliva v Karlovarském kraji od minulého týdne zlevnila, litr benzinu je k dostání za 37,57 korun

ČČTK / Richard Beneš1 minuta čtení14. 6. 2024, 18:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: pixabay.com

Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Karlovarského kraje prodává v průměru za 37,57 Kč, před týdnem byl o 56 haléřů dražší. O 72 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 35,51 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 66 haléřů na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 4,67 Kč na litru méně.

Nejlevnější benzin v kraji prodávají na Sokolovsku, kde litr v průměru stojí 37,17 Kč. Nejméně platí za naftu motoristé na Chebsku, litr tam prodávají průměrně za 35,28 Kč. Paliva jsou v kraji nejdražší na Karlovarsku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 37,99 Kč a naftu za 35,78 Kč. Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 37,85 Kč za litr, u nafty 35,98 Kč.

Nejlevnější paliva natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 37,27 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 35,34 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 38,72 Kč. Nafta se tam tankuje za 37,56 Kč za litr.

Za hranicemi v Německu se podle údajů serveru benzinpreis-aktuell.de prodává srovnatelný typ benzinu v přepočtu průměrně za 46,14 koruny. Za naftu zaplatí řidiči v přepočtu průměrně 41,94 koruny.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Aš chce vyhlásit referendum kvůli koupi hotelu Goethe, obává se ubytovnySpolečnost

Aš chce vyhlásit referendum kvůli koupi hotelu Goethe, obává se ubytovny

Vedení Aše chce vyhlásit místní referendum o koupi bývalého hotelu Goethe. Obává se, že pokud by ho získal soukromý zájemce, mohla by v něm vzniknout ubytovna. Ze zkušeností města by se pak mohla změnit atmosféra v celé okolní městské čtvrti. Protože se blíží volby, vedení Aše chce, aby odkoupení městem potvrdili nejen zastupitelé, ale i občané v referendu, řekl novinářům místostarosta Aše Pavel Matala (ZA AŠ).

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook