Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Silničáři hlásí: Opravy na D6 mezi Karlovými Vary a Sokolovem máme hotové

ČČTK / Michal Šťastný1 minuta čtení10. 6. 2023, 15:00
FyFzGHVXwAISCS6
FyFzGHVXwAISCS6 · Foto: ŘSD

Rekonstrukce dálnice D6 mezi Karlovými Vary a Sokolovem je dokončená. Stavbaři tam na sedmikilometrovém úseku měnili vrchní asfaltovou vrstvu, která byla místy poškozená. Opravy vyšly na 120 milionů korun bez DPH. Životnost vozovky se díky nim prodlouží o dalších 15 let, informovala Dana Zikešová z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Před zahájením prací nechalo ŘSD na dálnici udělat diagnostický průzkum. Místy se totiž začaly objevovat trhliny. Diagnostika ukázala, že poškození spodních konstrukčních vrstev je zanedbatelné a opravit je nutné pouze svrchní čtyřcentimetrovou vrstvu. Horní obrusná vrstva má životnost mezi deseti až 15 lety. Práce začaly v dubnu.

Stavba zahrnovala i pročištění odvodnění dálnice, opravu mostu a odstranění bezpečnostních rizik. Stavební firma změnila šířku jednotlivých jízdních pruhů podle nových nařízení, kdy se rozšířila zpevněná krajnice, což umožní bezpečnější odstavení vozidla u svodidel. Zhotovitelem opravy za 120 milionů korun bez DPH byla společnost Silnice Group a. s. Dálnice z Karlových Varů směrem na Cheb a dál do Německa je velmi frekventovaná. Denně tudy projede okolo 22 tisíc aut, z toho 3,5 tisíce jsou těžká nákladní vozidla. Úsek dálnice mezi Chebem a Karlovými Vary měří zhruba 40 kilometrů.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Aš chce vyhlásit referendum kvůli koupi hotelu Goethe, obává se ubytovnySpolečnost

Aš chce vyhlásit referendum kvůli koupi hotelu Goethe, obává se ubytovny

Vedení Aše chce vyhlásit místní referendum o koupi bývalého hotelu Goethe. Obává se, že pokud by ho získal soukromý zájemce, mohla by v něm vzniknout ubytovna. Ze zkušeností města by se pak mohla změnit atmosféra v celé okolní městské čtvrti. Protože se blíží volby, vedení Aše chce, aby odkoupení městem potvrdili nejen zastupitelé, ale i občané v referendu, řekl novinářům místostarosta Aše Pavel Matala (ZA AŠ).

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook