Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Karlovy Vary opraví havarijní část opěrné zdi v Bezručově ulici

ČTK1 minuta čtení19. 8. 2020, 8:00
Karlovy Vary opraví havarijní část opěrné zdi v Bezručově ulici
Karlovy Vary opraví havarijní část opěrné zdi v Bezručově ulici · Foto: facebook.com

Karlovy Vary opraví část opěrné zdi v Bezručově ulici, která je kvůli havarijnímu stavu uzavřená. Závady jsou po celé délce silnice, město proto připraví celkovou rekonstrukci, řekl náměstek primátorky Petr Bursík (ODS).

"Už dva roky je tam takzvaná výdřeva, která drží kamennou zeď, která je v havarijním stavu. A je to asi měsíc, co statik nechal uzavřít část chodníku, protože je to značně nebezpečné. Teď se vypsalo výběrové řízení a takřka okamžitě se začne s opravou," uvedl Petr Bursík. Odhadem by oprava měla stát asi 3,2 milionu korun.

Nejde ale jediný rizikový úsek. Celá silnice, historicky cesta na Prahu, vede ve svahu, podepřeném opěrnou zdí. Jenže současná dopravní zátěž už původní kamennou opěru narušuje. Podle Bursíka tak město nechá připravit projekt na část Bezručovy ulice až po Lidickou ulici, kde je v plánu komplexní rekonstrukce.

Opěrné zdi jsou dlouhodobým problémem Karlových Varů. Historická část města leží v úzkém údolí podél řeky Teplá, a veškerá výstavba je tak na svazích, které jsou podepřeny. Každoročně město musí vynakládat miliony korun na sanaci alespoň těch nejvíce narušených opěrných zdí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Karlovarský kraj rozdělí 800 tisíc korun na obnovu dopravních hřišťDoprava

Karlovarský kraj rozdělí 800 tisíc korun na obnovu dopravních hřišť

Karlovarský kraj podpoří obnovu čtyř dopravních hřišť v regionu. V rámci dotačního programu mezi žadatele rozdělí celkem 800 tisíc korun. Peníze mají pomoci především s praktickou výukou dopravní výchovy dětí.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook