Počasí dnes14 °C, zítra15 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Karlovy Vary chtějí 500 místních občanů nabídnout pitnou kúru, aby lépe poznali zdejší léčivé prameny

Město Karlovy Vary chce nabídnout 500 místních lidí možnost poznat, jak chutnají a jak léčí zdejší světoznámé léčivé prameny. Podle průzkumu totiž ani obyvatelé lázeňského města často neví o pramenech víc, než jen to, že ve městě pramení. Pitnou kúru chce město spojit i se vstupní a výstupní prohlídkou a výsledky pak předat odborníkům ke zhodnocení.

"Infocentrum města přišlo s projektem Pijeme prameny. Je to projekt zaměřený na naše občany, tedy ty, kteří v Karlových Varech žijí, protože jsme na základě dotazníkového šeření zjistili, že téměř 90 procent lidí neví, k čemu ty prameny reálně slouží. Oni ví, že jsou zdravé, ale skoro nikdo s nimi nemá reálnou zkušenost," řekla karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

V kampani chce městské infocentrum spolupracovat také s městskými Alžbětinými lázněmi, které by zajistily odbornou vstupní prohlídku a doporučení na pitnou kúru. Pitná kúra by měla trvat tři týdny, jako je to u komplexního lázeňského pobytu v doporučované délce. Kúra by pak měla skončit výstupní prohlídkou, podobně jako u lázeňských pacientů. Výsledky chce pak město poskytnout krajskému Institutu lázeňství a balneologie k dalšímu využití.

Podle primátorky by kampaň Pijeme prameny neměla být zaměřena na obyvatele města, kteří nějakou léčbu potřebují, ale na všechny. Měla by mimo jiné vést k bližšímu sepětí místních s lázeňskými službami, kterými jsou Karlovy Vary proslulé a z nichž také velká část obyvatel i město žije.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Roman Kořínek

Štítky Karlovy Vary, lázně, Andrea Pfeffer Ferklová, léčivé prameny, pitná kůra, léčba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.