pondělí 10. května 2021 Blažena

Testovací místo na hraničním přechodu Pomezí dnes ukončí svoji činnost

Vzhledem k mírnému rozvolnění Německa vůči České republice bude testovací místo, které je nyní otevřeno na hraničním přechodu Pomezí nad Ohří uzavřeno. Provoz testovacího místa zajišťovali hasiči a soukromá společnost na žádost vedení Karlovarského kraje.

„Německo uvolní průjezd pozemní dopravy přes své území bez testů. Toto rozvolnění se dotkne zejména nákladní dopravy, od půlnoci ze soboty na neděli tedy testování na hraničním přechodu Pomezí nad Ohří. Karlovarský kraj tak ukončuje činnosti mobilního odběrového místa a děkuje zejména HZS Karlovarského kraje a společnosti Scimed Biotechnologies za dlouhodobé zajištění testování,“ uvedla Jana Pavlíková, mluvčí Karlovarského kraje.

Odběrové místo na hranicích otevřeno 25. ledna, kdy v České republice docházelo vysokým nárůstům počtu nakažených nemocí covid-19. Nejhorší situace byla právě na západě Čech a to konkrétně v okresech Sokolov a Cheb. Německo proto zařadilo Česko na seznam nebezpečných zemí.

Během posledních týdnů se situace v Karlovarském kraji velmi výrazně zlepšila, a protože se lepší i ve zbytku republiky přistupuje Německo k rozvolnění přijatých opatření vůči České republice.

„Okres Cheb patří v současné době mezi nejméně zasažené okresy v České republice nákazou koronavirem. V celém Karlovarském kraji bylo v době největší krizi téměř sedm tisíc nakažených. Aktuálně jich máme lehce nad tři tisíce, což je podstatné zlepšení. V okrese Cheb bylo ke včerejšímu večeru 636 nakažených, v okrese Sokolov 1045 a v okrese Karlovy Vary 1460,“ uvedla mluvčí krajské hygieny Michaela Zajíčková.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS KK

Štítky pendleři, testy, Bavorsko, Sasko, odběrné místo, testování, covid-19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.