čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Za poslední týden zemřelo v Karlovarském kraji 18 lidí nakažených nemocí Covid-19

Počty nakažených prudce rostou ve všech okresech. Aktuálně je v Karlovarském kraji 928 lidí nakažených koronavirem. Nemocných přibývá ve všech okresech, nejvíce úmrtí evidují je na Chebsku.

„Aktuálně je 373 lidí nemocných v okrese Karlovy Vary, 368 osob nakažených koronavirem evidujeme na Chebsku a 187 jich máme na Sokolovsku,“ popisuje aktuální stav v Karlovarském kraji mluvčí krajské hygienické stanice Michaela Zajíčková.

Počet mrtvých za poslední týden rovněž vzrost a to opět ve všech okresech, Na Sokolovsku, kde ještě před čtrnácti dny evidovali nulu zemřelých, mají nyní sedm úmrtí. Stejný počet je evidován i v okrese Karlovy Vary. „Na Chebsku pak s koronavirem zemřelo už 55 lidí. Celkem se od začátku pandemie nemoci Covid-1í nakazilo v našem kraji 2138 lidí. Vyléčených je 1141,“ doplňuje mluvčí hygieny.

Celkem již hygienici v kraji provedli více než 25 tisíc testů. Za posledních 24 hodin jich bylo provedeno a vyhodnoceno pouze 159, což je samozřejmě dáno hlavně víkendem. Do karantény již bylo posláno 1194 lidí.

Vláda na dnešní podvečer chystá vyhlášení dalších restriktivních opatření. Mluví se o uzavření základních škol, nutnosti nošení roušek v některých veřejných prostorách a dalších omezeních. Po osmé hodině večer má dokonce k národu promluvit i ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Hodnocení článku je 26 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.