čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Nemoc COVID-19 se v posledních dnech stále Karlovarskému kraji vyhýbá

Počet testů v posledních dnech přibývá jen po jednotkách. Všechny jsou naštěstí s negativním výsledkem. Kraj i města jsou ale připravena na možnost vzniku nějakého lokálního ohniska.

„Situace v Karlovarském kraji je stále výborná. Za posledních pět dní nemáme ani jednoho nakaženého nebo nemocného Covid – 19. Za posledních šest dní bylo provedeno 75 testů. Za posledních den to ale nebyl ani jeden test,“ sdělila mluvčí krajské hygienické stanice Michaela Zajíčková.

Celkem bylo v Karlovarském kraji provedeno 15 508 testů, ze kterých bylo 470 pozitivních. Vyléčilo se 431 lidí a 39 jich v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo. 915 osob bylo posláno do karantény.

Situace v Karlovarském kraji je tedy již delší dobu stabilní a velmi dobrá. Vedení kraje i měst je ale přesto předzásobeno hygienickými pomůckami pro případnou druhou vlnu nemoci Covid-19 nebo pro případ výskytu místního nebo lokálního ohniska nákazy. Tyto pomůcky už ale kraj i města musí hradit ze svého rozpočtu. V době nouzového stavu je dostávala od státu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.