čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

V Karlovarském kraji zbývá už jen osm lidí nakažených nemocí COVID-19

Za poslední týden hygienici nezaznamenali žádné úmrtí. Situace se výrazně zlepšila i na Chebsku, kde jsou aktuálně nemocní pouze čtyři lidé. Počet provedených testů přesáhl patnáct tisíc.

„Za poslední týden přibyly v našem kraji pouze dva případy nákazy koronavirem. Počet zotavených se opět zvýšil. Aktuálně v kraji evidujeme osm nemocných osob,“ sdělila mluvčí krajské hygienické stanice Michaela Zajíčková.

Čtyři lidé nemocní COVID-19 jsou na Chebsku, tři na Sokolovsku a jeden na Karlovarsku. Za poslední týden byla nařízena pěti lidem karanténa.

„Počet zemřelých v souvislosti s koronavirem je 39 a toto číslo se za poslední týden nezměnilo,“ dodala mluvčí hygieny.

Pokud se podíváme na celková čísla, tak pozitivních testů bylo v našem kraji 483. Počet provedených testů přesáhl hranici patnácti tisíc a celkem jich bylo provedeno a vyhodnoceno 15 032. Za posledních dvacet čtyři hodin to byly ale pouze čtyři testy.

V okrese Karlovy Vary bylo celkem 83 pozitivních případů nákazy COVID-19, tři lidé zemřeli a 79 se jich zotavilo. V okrese Sokolov nikdo v souvislosti s koronavirem nezemřel, pozitivních testů bylo 69 a vyléčených je 66. A nejhorší situace byla na Chebsku, kde hygienici evidovali 331 pozitivních testů a 36 úmrtí. Vyléčených je 291 osob.

Celkem bylo v Karlovarském kraji posláno 915 lidí do karantény.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, vyléčení, úmrtí, Karlovarský kraj, hygienická stanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.