sobota 28. listopadu 2020 René

Zvolený senátor Miroslav Plevný rezignuje na post místostarosty Chebu

Na nejbližším jednání zastupitelstva města Chebu podá dosavadní místostarosta města Miroslav Plevný (VPM) rezignaci. Důvodem je jeho zvolení do Senátu ČR. Na jeho místo bude nominován advokát Ladislav Hrubý (VPM).

„Po projednání v rámci Volby pro město Cheb a s koaličními partnery jsme se dohodli, že na nejbližším jednání zastupitelstva města podá Miroslav Plevný, čerstvě zvolený senátor, rezignaci na funkci místostarosty. Na jeho pozici budeme navrhovat dosavadního radního, advokáta Ladislava Hrubého,“ sdělil starosta města Antonín Jalovec (VPM).

Miroslav Plevný uspěl ve víkendovém druhém kole senátních voleb, kde porazil protikandidátku Jaroslavu Brožovou Lampertovou (ANO). Po zvolení senátorem se rozhodl opustit místo na radnici. Jeho místo má obsadit člen rady města a advokát Ladislav Hrubý, který má plnou podporu vedení Chebu.

„Asi neznám většího dříče, poctivce a pracanta, než je on. I proto ho mohu s klidným srdcem a přesvědčením o tom, že funkci místostarosty bude vykonávat na výbornou, navrhnout ke zvolení chebským zastupitelům,“ dodal starosta Chebu.

Ve složení městského zastupitelstva dojde ještě k dalším dvěma změnám. Ze zastupitelstva odejdou Michal Polák a Michal Ouřada (oba za VPM), kteří podle starosty upřednostnili pracovní povinnosti. V zastupitelstvu je proto vystřídají náhradníci Martin Řezníček a Jiří Duchek.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto facebook.com

Štítky senát, zastupitelstvo, místostarosta, Miroslav Plevný, Cheb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.