pondělí 13. července 2020 Markéta

Do Mariánských Lázní dorazil první nový trolejbus

, aktualizováno 8. dubna 2020, 8:00

Do Mariánských Lázní dorazily první z osmi nových trolejbusů. Vozy dohromady za 121 milionů korun včetně DPH pro město vyrobil plzeňský podnik Škoda Electric. První trolejbus vyjede na trasu během následujících dvou týdnů, řekl starosta Martin Kalina (Piráti).

"Další dva trolejbusy dorazí ještě do Velikonoc a zbytek v následujících týdnech. Po zaškolení řidičů, instalaci odbavovacího systému a vyřízení nutného papírování vyrazí nové vozy do ulic," uvedl Martin Kalina.

Dopravní podnik Městská doprava Mariánské Lázně si na nákup trolejbusů vzal úvěr 20 milionů korun, za který ručí město. Dalších 20 milionů korun dostane vratkou DPH a 80 milionů získal z dotace.

Nové trolejbusy jsou proti těm současným nejen modernější, ale mají i bateriový pohon, aby mohly vyjet i mimo trakci. Vozy mohou jezdit mimo trakční vedení asi 12 až 15 kilometrů.

Město chce s investicemi do ekologické formy městské dopravy pokračovat. Podle starosty bude nutné rekonstruovat měnírnu a část trolejového vedení. Na tuto investiční akci ve výši 45 milionů korun žádal dopravní podnik o další dotaci.

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, správa, MHD, Mariánské Lázně

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.