středa 12. srpna 2020 Klára

Karlovarský kraj i některá města zvažují omezení autobusů

Některá města i Karlovarský kraj zvažují omezení některých spojů, které slouží hlavně pro dopravu žáků a studentů do škol a zpět. Chtějí ale počkat, až jak se zavření základních a středních škol v dopravě skutečně projeví, zjistila dnes v kraji.

Vedení měst i kraje chtějí ale nejprve mít relevantní údaje. "Ještě pár dní vyčkáme podle toho, jaké budeme mít informace o vytěžování spojů. A potom zasedne vedení kraje a rozhodneme ve spolupráci s dopravci o následných krocích, například přechod na prázdninové spoje," řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Martin Hurajčík (ANO).

Podobně i v Karlových Varech bude město a Dopravní podnik Karlovy Vary vyhodnocovat, jestli se zavření škol na některých spojích projeví. "Budeme to vyhodnocovat do konce týdne, a pokud by to mělo smysl, změny by mohly začít platit od příštího týdne. Musíme ale zvážit například i to, jestli školními spoji nejezdí například i rodiče s předškoláky do mateřských škol, kterým by pak spojení chybělo," řekl mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

Podle místostarosty Sokolova Karla Jakobce (ODS) by převedení jízdních řádů MHD do prázdninového režimu dávalo smysl, nesmělo by to ale poškodit ostatní cestující, kteří jezdí například do práce.

Autoři

Štítky ČR, zdraví, MHD, koronavirus, Karlovarský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.