středa 12. srpna 2020 Klára

Modernizace křižovatky ONO v Sokolově by mohla začít ještě letos

Podklady pro vypsání výběrového řízení jsou připravené. Nyní musí spojit síly Karlovarský kraj a město Sokolov, kteří se pokusí najít jednoho dodavatele stavebních prací. Předpokládané náklady jsou 27 milionů korun.

„Jsme s Karlovarským krajem, nebo lépe řečeno s Krajskou správou a údržbou silnic společní zadavatelé. Musíme se ale pokusit vysoutěžit jednoho dodavatele na dvě různé smlouvy. Kraj předpokládá, že utratí 17,8 milionů korun a my zhruba 9,2 milionu korun,“ uvedl místostarosta Sokolova Jan Picka (nez).

Takzvaně kopnout by se mohlo už v letošním roce. I když se to bude týkat hlavně přípravných prací a přeložek, je to pozitivní signál všem řidičům.

„Tato křižovatka je opravdu nebezpečná a je dobře, že se změní v kruhovou. Hlavní část nákladů je na kraji, my budeme platit až v příštím roce a máme od zastupitelů příslib, že nám peníze na tuto investici uvolní,“ doplnila starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Součástí křižovatky jsou i chodníky nebo osvětlené přechody pro chodce. A ta jsou právě části, které budou hrazeny z rozpočtu města Sokolov.

„Jisté je, že bychom uprostřed této kruhové křižovatky rádi měli umístěný velký golfový míček, jako symboliku nedalekého golfového hřiště,“ dodala starostka Sokolova.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto mu sokolov

Štítky křižovatka ONO, okružní křižovatka, investice, zadavatel, Sokolov, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.