St 26. 8. 2026Luděk
Zprávy

V Česku se tento týden oteplí, bude zataženo a velmi větrno

ČTK1 minuta čtení22. 1. 2024, 10:21
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. · Foto: pixabay.com

Česko čeká tento týden oteplení, denní maxima se budou každý den držet nad nulou. Uprostřed týdne mohou vystoupat až nad deset stupňů Celsia. Obloha bude převážně zatažená, meteorologové čekají ve většině dní déšť nebo přeháňky.

Bude také silně foukat. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes by mělo být odpoledne v části ČR až sedm stupňů, v severovýchodních Čechách, na Moravě a ve Slezsku se ale teploty budou ještě držet kolem nuly. V těchto částech Česka se také při mrznoucím dešti bude tvořit ledovka, a to i silná. „V části Pardubického kraje může tloušťka ledu dosáhnout až 10 mm, což bude působit komplikace v dopravě i energetice," uvedli meteorologové. Vítr může na severu dosáhnout v nárazech až 70 metrů za hodinu.

V úterý bude pršet na většině území ČR, ve vyšších polohách mohou být srážky smíšené nebo sněhové. Denní maxima se opět dostanou zhruba na sedm stupňů a v Čechách bude znovu silně foukat. S deštěm a silným větrem je potřeba počítat i ve středu, teploty se ale mohou dostat až na 12 stupňů. Ve čtvrtek maxima klesnou pod deset stupňů, obloha bude přechodně i polojasná. Vítr bude mít v nárazech stále kolem 70 km/h, k večeru by měl slábnout.

V pátek má být oblačno až zataženo, postupně by ale mělo pršet v celém Česku. Nejvyšší denní teploty budou okolo osmi stupňů Celsia, stejně jako o víkendu. Sobota a neděle by měly být slunečnější, přeháňky se objeví jen ojediněle.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Stačí vyrazit do lesa a vyfotit mraveniště. Pomoci můžete vědcům z celé EvropySpolečnost

Stačí vyrazit do lesa a vyfotit mraveniště. Pomoci můžete vědcům z celé Evropy

Chodíte rádi do přírody? Chcete se při svých túrách a výletech zábavnou formou zapojit do velkého vědeckého projektu, který aktuálně probíhá napříč celou Evropou? Monitorujte společně s vědci kupy lesních mravenců, které při svých cestách objevíte.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook