sobota 15. srpna 2020 Hana

V místě bývalých kasáren se budou stavět rodinné domky

Vedení Sokolova každoročně tipuje lokality, které by bylo možné využít jako parcely pro rodinné domy. V plánu je výstavba v Roháčově ulici a v úvahu připadá i lokalita Jižní lom. Město chce parcely zasíťovat a poté prodat obálkovou metodou.

„Předpokládáme, že v Roháčově ulici, kde bývala kasárna, vznikne jedenáct rodinných domů. Pozemek rozparcelujeme a poté vypíšeme výběrové řízení na vybudování inženýrských sítí, příjezdové komunikace a veřejného osvětlení. Máme na tuto akci přislíbenu dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši osmdesát tisíc korun na jednu parcelu, celkem tedy necelých devět set tisíc korun,“ uvedl místostarosta Sokolova Jan Picka (nez).

Zasíťované pozemky chce město nabídnout k prodeji obálkovou metodou. Tu používá v těchto případech běžně a letos se takto v Sokolově soutěží o tři parcely v ulici Karla Čapka. Ty v ulici Roháčova, by měly být připraveny na podzim příštího roku.

„Máme v úmyslu připravit i další parcely. Větší množství se nabízí v lokalitě Jižní lom. Musíme se ale pohybovat mimo zátopové území. Nicméně tady určitý prostor je. Chceme ale počkat na dotace, abychom ušetřili co nejvíce peněz,“ dodal místostarosta.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky rodinné domy, parcely, inženýrské sítě, dotace, Sokolov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.