sobota 15. srpna 2020 Hana

Ostrov letos nebude realizovat investiční akce v hodnotě 27 milionů korun

Město sice vloni skončilo hospodaření s vysokým přebytkem, peníze ale chce ušetřit a plánované investice posune do příštího roku. Podle predikce ministerstva financí přijde letos město v příjmech minimálně o třiadvacet milion korun. Důvodem je samozřejmě epidemie nemoci COVID-19.

„Závěrečný účet našeho města za loňský rok byl 108 milionů korun v plusu,“ uvedl starosta města Jan Bureš.

Důvodem kladného hospodaření byly hlavně vyšší daň z příjmu, ze které město inkasovalo o 13 milion více než se očekávalo. Další sedm milionů korun navíc bylo za místní poplatky.

„Na kladném výsledku se podepsal i fakt, že jsme nerealizovali všechny plánované investiční akce. Ty jsme ale už zapracovali do rozpočtu letošního, který ale určitě zkomplikuje epidemie koronaviru,“ pokračuje dále starosta.

Vedení města se proto rozhodlo seškrtat investiční akce, které ještě nebyly ve fázi vyhlášeného nebo skončeného výběrového řízení.

Snížili jsme odhad příjmů o 27 milionů a posunul investice o 27 milionů. Z akcí, které jsme odsunuly je to hlavně stavba nové hasičské zbrojnice, která letos nezačne, dále nebudeme kupovat pozemky na zvažovanou novou zahrádkářskou kolonii. Podařilo se nám navíc ušetřit čtyři miliony korun při výběrovém řízení na parkovací místa v Jáchymovské ulici. Dále letos nebudeme projektovat novou halu u gymnázia a realizovat se zatím nebude ani památník politickým vězňům,“ vyjmenoval Jan Bureš část z odložených investičních akcí.

Mezi akcemi, které letos naopak budou pokračovat nebo budou dokončeny, zmínil například rekonstrukci domu kultury nebo nové bazénky na místním koupališti.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři | Foto facebook.com

Štítky investice, závěrečný účet, Ostrov, škrty, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.