Pá 21. 8. 2026
Z kraje

Boj starostů s Českou spořitelnou je marný, potřeby obyvatel bankéře nezajímají

Kkorinek2 minuty čtení31. 8. 2020, 10:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: facebook.com

Česká spořitelna zrušila bez jakékoliv konzultace s vedením města ve Žluticích a nyní uzavřela hotovostní pokladnu v Horním Slavkově. Oba starostové sice žádali zachování služeb, oba ale marně.

„Snažil jsem svým dopisem přimět vedení České spořitelny k přehodnocení stanoviska, případně alespoň k osazení vkladového bankomatu v našem městě, aby občané/klienti nemuseli s finanční hotovostí podnikat složité cesty do okolních měst. Bohužel, k obnovení provozu pokladny jsem je nepřesvědčil, takže snad bude ten vkladomat,“ uvedl starosta Horního Slavkova Alexandr Terek (NEZ).

Ten obdržel od vedení České spořitelny dopis, který obsahuje konstatování o uzavření poklady a odkazuje se na snižování hotovostní transakcí obyvateli města a nerentabilitu provozu. V dopise jsou rovněž zmíněny dopady koronavirové krize a postup správného hospodáře. „K uzavření pokladny přistupujeme výhradně v případech, kdy podíl hotovostních transakcí na celkovém počtu transakcí klientů v dané oblasti je nízký. Vždy zvažujeme klientské i ekonomické dopady,“ uvádí v dopise zaslaném starostovi Marie Strnadová, regionální ředitelka provozu České spořitelny, regionu Jihozápadní Čechy.

Podobně marnou snahu o zachování bankovních služeb ve městě vedl před časem starosta Žlutic Václav Slavík (KDU-ČSL) s členy zastupitelstva města, kde dokonce došlo k úplnému uzavření pobočky České spořitelny. A prosby o instalaci vkladomatu také vyšly naprázdno. „Boj se Spořitelnou se nekonal, oni nám to prostě jen oznámili a do poslední chvíle to tajili. Pobočka je zavřená, nechali tu bankomat, vkladový bankomatu u nás nebude, neprovozují ho ani ve větších městech,“ sdělil Václav Slavík.

I ve Žluticích se o rozhodnutí České spořitelny dozvěděli ze strohého dopisu. Ani tady prosby ze strany města a klientů nebyly vyslyšeny. Situace ve Žluticích je o to horší, že nejbližší pobočka, kde lze vkládat hotovost, je až v Karlových Varech, což je více než třicet kilometrů daleko. Ani tento fakt ale vedení České spořitelny k instalování vkladového bankomatu nepřesvědčil.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Rašelinový pavilon v Karlových Varech kraj zachrání, hledá pro něj využitíSpolečnost

Rašelinový pavilon v Karlových Varech kraj zachrání, hledá pro něj využití

Karlovarský kraj chce zachránit Rašelinový pavilon, který byl součástí Císařských lázní. Historická budova několik let chátrá, zejména kvůli vzlínání podzemní vody. Podle vedení kraje je nutné najít vhodné využití, aby objekt, do kterého bude třeba investovat desítky milionů korun, jen nespotřebovával peníze, řekl novinářům hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO).

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook