neděle 27. září 2020 Jonáš

V Karlovarském kraji zůstává zákaz koupání na dvou místech

V Karlovarském kraji zůstává zákaz koupání na Skalce u Chebu a Velkém rybníku u Hroznětína. Ostatní koupaliště mají vodu dobrou nebo jen s mírně zhoršenou kvalitou. Potvrdily to i vzorky z tohoto týdne odebrané na koupalištích Karlovarska. Vyplývá to z údajů Krajské hygienické stanice Karlovy Vary.

Odběry zjistily jen mírně zhoršenou kvalitu vody na druhém z pěti stupňů na koupališti Rolava v Karlových Varech, a to u všech tří odběrných míst, na pláži, v brouzdališti i u mola. Stejný stupeň kvality vody ukázaly vzorky z koupališť ve Žluticích i v Nejdku, tedy jen mírně zhoršené vlastnosti.

Odběry v minulých týdnech zjistily kvalitní vodu bez omezení na koupališti Dřenice na Jesenici. Na třetím stupni je voda u Rybářské bašty a kempu Václav. Vodu bez závad mělo i koupaliště Lido u Hamrníků na Chebsku.

Kvalitní vodu mají také na koupalištích na Sokolovsku, a to v koupališti Michal, vodní nádrži Tatrovice, Bílá Voda u Chodova a v nádrži Boden u Habartova. Jen mírně zhoršené vlastnosti má koupaliště Na Kluči v Habartově.

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.