čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Obnova venkova spolyká 30 milionů korun z rozpočtu kraje

Celkem bylo do Programu obnovy venkova podáno necelých dvě stě žádostí. Objem požadovaných finančních prostředků přesahoval 50 milionů korun. Podpora kraje je určena zejména malým obcím, které nedosáhnou na dotační peníze z národních a evropských dotačních programů.

„Karlovarský kraj obdržel celkem 173 žádostí o poskytnutí dotace v celkové výši přesahující 50 milionů korun. Část z nich ale musela být kvůli převisu pokrácena. Jedna byla navíc na základě žádosti žadatele stornována a další dvě pak nesplnily podmínky programu, a proto nebyly zařazeny do hodnocení,“ uvedla mluvčí Karlovarského kraje Veronika Svobodová.

Vyhlášený dotační Program obnovy venkova je určen zejména pro menší obce, které nedosáhnou na dotace z národních a evropských programů, ale výraznou měrou přispívají k rozvoji venkova.

„A právě nyní, kdy se potýkáme s nastupující hospodářskou krizí v souvislosti s koronavirovou pandemií, patří tyto skupiny žadatelů mezi nejvíce ohrožené. Abychom udrželi stávající život na venkově a přispěli k realizaci potřebných projektů, doporučujeme krajskému zastupitelstvu schválení dotací v celkové výši 29 888 651 korun,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje, projektového řízení a informatiky Josef Janů.

Na opravy a údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti půjde téměř 16 milionů korun, na rekonstrukci a výstavbu místních komunikací 5 milionů korun, na provoz venkovských prodejen více jak 920 tisíc korun, na činnost manažerů mikroregionů a místních akčních skupin necelých 5 milionů korun a na projekty související s úspěšnou nominací hornického regionu Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO 3 miliony korun.

„Z konkrétních projektů, které budou po souhlasu zastupitelů podpořeny, můžeme jmenovat například opravu nevyhovujícího povrchu komunikace v Krásném Jezu spojující centrum obce s vlakovým nádražím, obnova veřejného osvětlení v Ovesných Kladrubech, výstavba autobusových zastávek v Dolních Nivách, zajištění provozu prodejen v Nové Vsi a Jindřichovicích či vytvoření projektu pro rozšíření parkovacích míst v Abertamech,“ dodala mluvčí kraje.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto krusnohorci.cz

Štítky dotace, peníze, Karlovarský kraj, menší obce, zastupitelé

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.