pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Krajský soud odmítl první návrh na neplatnost voleb v Karlovarském kraji

Po sečtení a vyhlášení výsledků voleb v nejmenším kraji České republiky byly podány celkem dvě žaloby rozporující výsledky voleb. Obě obdržel Krajský soud v Plzni.

„Včera nám přišla z Krajského soudu v Plzni informace o rozhodnutí o odmítnutí návrhu jedné z žalob na neplatnost voleb,“ uvedla Jana Pavlíková, mluvčí krajského úřad Karlovarského kraje.

Druhou žalobu, kterou podal předseda hnutí Zdraví sport a prosperita Petr Ajšman zatím soud pravděpodobně zkoumá.

„Druhá žaloba, ve které autoři žaloby poukazují na nedodání volebních lístků do všech schránek, je stále v běhu,“ dodala mluvčí kraje.

V žalobě předseda zmiňovaného hnutí poukazoval na nedodání volebních lístků do schránek voličům ve stanovené lhůtě. Dále namítal, že při hygienických a epidemiologických opatřeních, která ve volebních místnostech panovala, neměl volič, který volební lístky získal až ve volební místnosti dostatek času na výběr vhodného kandidáta.

„Voliči neměli jednak dostatek času ani místa na to, aby si porovnali kandidáty s jejich volebními programy a další věci. Navíc víme, že zejména mladí voliči pokud nemají volební lístky ve schránce tak volit prostě nejdou a jejich neúčast může mít velký vliv na konečný výsledek voleb. Navíc v momentě, kdy máme informace, že všechny domovy pro seniory a pobytová zařízení pro seniory byly zásobeny na sto procent,“ sdělil mimo jiné k žalobě Petr Ajšman, který chce vyvolat opakování voleb do krajského zastupitelstva Karlovarského kraje.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Petr Tibitanzl

Štítky volby, žaloba, neplatnost hlasování. Karlovarký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.