neděle 20. září 2020 Oleg

Luis a Duffyová vyhráli triatlon ve Varech, Frintová odstoupila

Francouzský triatlonový mistr světa Vincent Luis a druhá žena posledního šampionátu Flora Duffyová z Bermud vyhráli závod Světového poháru v Karlových Varech. Domácí obhájkyni Vendule Frintové nevyšel útok na zlatý hattrick a kvůli žaludečním problémům odstoupila. Nejlepším českým výsledkem v lázeňském městě bylo 12. místo Petry Kuříkové.

Luis minulý víkend v Hamburku obhájil titul světového šampiona na sprinterských tratích a ve Varech uspěl i na delších olympijských distancích. Jednatřicetiletý triatlonista zvládl 1,5 km plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu v čase 1:52:14.

Druhý Portugalec Vasco Vilaca, jenž získal stříbro i na mistrovství světa, za Luisem zaostal o sedm sekund. Třetí příčku obsadil Belgičan Jelle Geens.

Nejlepší z českých reprezentantů František Linduška dokončil závod na 29. místě, na Luise mu chyběly více než čtyři minuty. Další z domácích závodníků Jan Volár doběhl devětatřicátý, Radim Grebík obsadil 46. pozici a Tomáš Zikmund 47. příčku.

Dvaatřicetiletá Duffyová i díky suverénnímu výkonu v běžecké části triumfovala v čase 2:05:17. Druhá se ztrátou minuty a půl doběhla úřadující mistryně světa Britka Georgia Taylorová-Brownová. Třetí místo ve hvězdně obsazeném závodě brala Nizozemka Maya Kingmaová.

Vendula Frintová po plavecké části cítila žaludeční nevolnost. Na kole odjela pouze několik kilometrů, než musela ze závodu odstoupit. "Postihly mě bohužel žaludeční problémy. Předejít se tomu asi úplně nedalo, protože si myslím, že to bylo i plaveckou částí a ochutnávkou vody v Rolavě," řekla Frintová České televizi.

"Určitě mě to mrzí, ten hattrick by asi nebyl dneska úplně reálný, ale chtěla jsem bojovat minimálně o desítku. Vzhledem k tomu, že letos ty závody nejsou, o to to mrzí více," dodala sedmatřicetiletá triatlonistka.

Kuříková, která loni skončila ve Varech čtvrtá, na Duffyovou ztratila přes čtyři minuty. Další z Češek Tereza Zimovjanová byla pětadvacátá a Alžběta Hrušková pětatřicátá.

V Karlových Varech se uskutečnil teprve druhý letošní závod Světového poháru. Ten první se konal v Austrálii ještě před vypuknutím koronavirové pandemie.

Autoři | Foto facebook.com

Štítky Sport, triatlon, Světový, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.