sobota 4. července 2020 Prokop

Nové zázemí pro tenisty v areálu Baník v Sokolově je hotové

Sokolov dokončil nové zázemí pro tenisty ve sportovním areálu Baník. Město dalo zbourat původní šatny a na jejich místě postavilo nové za 11 milionů korun. Naplánovaná je už i druhá etapa úprav tenisových kurtů, ta se ale kvůli situaci kolem koronaviru odloží, řekl místostarosta Sokolova Jan Picka (nez.).

Původní zázemí tenisového areálu bylo staré několik desítek let. "Věděli jsme, že nás nějaká překvapení čekají, jako například přeložky kanalizace a podobně, ale vše se dařilo řešit v průběhu akce a ty vícenáklady, které zde vznikly, jsou pouze přes 300.000 korun," řekl Jan Picka.

Nový objekt nabídne tenistům moderní zázemí se sprchami, šatnami, společenskou místností a prostory pro rozcvičení. Využívat ho budou moci ale až po uvolnění vládních opatřeních.

První etapa je tímto hotová a druhá bude kvůli koronaviru odsunuta na příští roky, uvedl Picka. Součástí druhé etapy, kterou město původně naplánovalo na příští rok, bude zastřešení tenisových kurtů. Radnice chce zakoupit novou nafukovací halu, která by umožnila přes zimu provoz na třech kurtech místo současných dvou.

Tenisový areál čekají v budoucnu ještě další opravy, například úpravy prostoru pro diváky. To už ale podle Picky nebude finančně ani časově náročné jako předchozí dvě etapy.

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, správa, stavby, sporty, Sokolov, Baník, tenis

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.