středa 29. září 2021 Michal

Žena si vzala úvěry za více než 110 tisíc korun. Do smluv vyplnila údaje své kamarádky

Škodu za více než 110 tisíc korun způsobila dvaatřicetiletá žena, která měla během několika měsíců uzavřít minimálně šest půjček u různých finančních společností. Smlouvy ale neuzavírala na své jméno. V žádostech vyplnila údaje své kamarádky, která o tom neměla tušení. Případem se zabývají karlovarští kriminalisté.

Dvaatřicetiletá žena z Karlových Varů je podezřelá ze spáchání úvěrového podvodu a z poškození cizích práv. Během června a července roku 2019 měla totiž požádat o minimálně šest půjček u různých finančních společností. 

„V žádostech o úvěry měla uvádět nepravdivé informace, neboť měla použít bez vědomí a neoprávněně osobní údaje své kamarádky. Finanční prostředky si nechala vyplatit, ponechala si je pro vlastní potřebu a neuhradila žádnou splátku,“ uvedla mluvčí karlovarských policistů Kateřina Krejčí.

Celkem si tak podle policie přišla na více než 110 tisíc korun. Případem se zabývají karlovarští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality, kteří se ženou zahájili trestní stíhání. „V případě prokázání viny jí hrozí trest odnětí svobody až na pět let, neboť svým jednáním způsobila větší škodu,“ uvedla Krejčí.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky krimi, podvod, úvěr, policie, trestní stíhání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Ševčík

To je tedy kamarádka k pohledání. Ale stejně bych jí dal uhradit jen 50%. Zbytek ať jde k tíži společností, které viděly, jak si na úrocích namastí kapsu a doklady nezkontrolovaly.

sobota, 24. července 2021, 16:38

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.