pondělí 3. srpna 2020 Miluše

Další útěk vězně zhatil služební pes Hazard

Třicetiletý vězeň utekl z nestřeženého pracoviště v Karlových Varech – Otovicích. Na svobodě si toho ale moc neužil. Po útěku se schoval do křoví nedaleko pracoviště, kde pravděpodobně vyčkával a plánoval další přesun. Ten mu ale překazila policie.

„Na tísňovou linku 158 bylo zmizení vězně nahlášeno v půl šesté odpoledne. Vězeň, který uprchl, pracoval na nestřeženém pracovišti v Otovicích a trest za majetkovou trestnou činnost si odpykával v ostrovské věznici,“ popisuje policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Policisté a kriminalisté ihned po oznámení zahájili pátrání po celém regionu. Do sídla společnosti, ze kterého se měl vězeň vzdálit, se kromě policistů dostavil také psovod se služebním psem Hazardem. Toho psovod uvedl na trasu, která byla označena jako odchodová trasa vězně.

„Na té služební pes zachytil pachovou stopu, která policisty přes zpevněnou cestu, louku a kolejiště zavedla až k hustému keřovitému porostu, kde se vězeň ukrýval. Služební pes následně vyhledal také batoh s osobními věcmi vězně. Policisté tak muže zadrželi necelou hodinu poté, co byla věc oznámena na tísňovou linku,“ dodal policejní mluvčí.

Odsouzený vězeň si útěkem samozřejmě dosti znatelně zkomplikoval život. Bylo proti němu zahájeno trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za toto jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČRTřicetiletý vězeň utekl z nestřeženého pracoviště v Karlových Varech – Otovicích. Na svobodě si toho ale moc neužil. Po útěku se schoval do křoví nedaleko pracoviště, kde pravděpodobně vyčkával a plánoval další přesun. Ten mu ale překazila policie. Tre

Štítky uprchlý vězeň, policie, pátrání, vězení, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.