úterý 1. prosince 2020 Iva

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Hvězdy a hvězdičky, kde jste celý týden byly?

První červencový týden patří v Karlových Varech jednoznačně Mezinárodnímu filmovému festivalu. Nabité sály, večerní párty a zábava až do rána. Filmové premiéry, delegace k filmům, známí a uznávaní herci ze zahraničí a k tomu nespočet českých hvězd a hvězdiček takzvaného stříbrného plátna.

Asi jste také mnohokrát slyšeli větu: „Neumíme si představit začátek prázdnin bez Karlových Varů,“ nebo: „První týden v červenci, žijeme ve Varech,“ případně: „Milujeme filmové Vary a začátek léta.“ To je jen výběr z mnoha frází, které každoročně zní v krajském městě, kde se skvěle baví tisíce milovníků filmového umění a mnoho českých známých i méně známých herců a hereček.

Ale co je s nimi letos? Kde jsou, když si neumí začátek prázdnin představit bez Karlových Varů? Proč nepřijeli, vždyť ty Vary tolik milují? Karlovy Vary nikdo nezboural, hotely, ve kterých tito umělci přespávají, jsou většinou také otevřené a pokud vím, tak i v restauracích se vaří a hraje se i golf. Proč tady nejsou?

Napadá mě, že je nikdo nepozval. Ale to vlastně není pravda. Pozvaly je Karlovy Vary ve své kampani, pozvalo je vedení města svými vouchery a dokonce je pozval i stát dalšími vouchery. Tak proč nepřijeli? Nechce se mi uvěřit tomu, že neznají cestu, nebo dokonce, že nepřijeli proto, že jim to nikdo nezaplatil. To nemůže být pravda, protože když něco miluju nebo si bez toho život neumím představit, tak to prostě chci a většinou za každou cenu.

Neznám odpověď na otázku, proč nepřijeli. Proč nepomohli městu, které v záři reflektorů a fotoblesků tolik milují a když potřebuje jejich milované město pomoc, neznají do něj cestu? Nevím a stále se ptám: Hvězdy a hvězdičky, kde jste celý první červencový týden byly?

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.