úterý 22. září 2020 Darina

Počet nakažených v Karlovarském kraji stoupl na 29, nemocnice vyčleňují lůžka pro nemocné

V Karlovarském kraji se nakazil teprve šestimesíční chlapec. Počet nakažených dnes stoupl o šest případů Nemocnice začínají vyčleňovat lůžka pro nakažené. Týká se to jak Karlovarské krajské nemocnice, tak i stejných zařízení v Chebu, Ostrově a Sokolově.

Nejmladším nakaženým v Karlovarském kraji je teprve šestiměsíční chlapec. Naopak nejstarším zůstává 75 letý muž. "Za dnešní den přibyl počet nakažených o šest případů. Nejvíce nakažených je ve věkové skupině od 25 do 64 let," uvedla Michaela Zajíčková, mluvčí Krajské hygienické stanice. Testováno bylo celkem 257 osob. 44 lidí zůstává i nadále v karanténě. V Karlových Varech od včera funguje odběrné místo, kam jsou k odběrům zváni lidé s příznaky nákazy. O testování rozhodnují hygienici.

Nemocnice v Karlovarském kraji vyčleňují lůžka pro hospitalizaci nakažených koronavirem. Krajské nemocnice budou pacienty přednostně směřovat na infekční oddělení karlovarské nemocnice, rezervu bude ale mít nemocnice v Chebu. Kapacity připravují i soukromé nemocnice v Sokolově a Ostrově..

"Tím, že máme infekční oddělení v karlovarské nemocnice, jsme na případné pacienty s nákazou připraveni. Ale jen v případě, že bude dost ochranných pomůcek," řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice a. s. (KKN) Vladislav Podracký.

Karlovarské infekční oddělení má 20 lůžek, v případě potřeby je nemocnice schopna vyčlenit i další lůžka. V Karlových Varech je 25 a v Chebu 17 lůžek intenzivní péče a nemocnice mají 24 ventilátorů v Karlových Varech a 11 v Chebu.

Nemocnice s tím, že by se měly připravit na hospitalizaci nakažených pacientů, počítaly. Nově to všem nemocnicích akutní lůžkové péče ve čtvrtek nařídilo ministerstvo zdravotnictví. Pro péči o nakažené pacienty musí nemocnice mít i vyhrazený personál.

Nemocnice v Sokolově a v Ostrově spadající pod společnost Penta Hospitals CZ už také chystají opatření a vyčleňují lůžka i personál v souvislosti s nařízením vlády. "Protože nemáme infekční oddělení ani v jedné z nemocnic, tak jsme již včera (ve čtvrtek) připravili v sokolovské nemocnici tři kompletní izolační lůžka, která jsou umístěná na oddělení chirurgie a neurologie," řekla mluvčí Penta Hospitals CZ Markéta Singerová. Podle ní krizový tým nemocnic o dalších lůžkách teprve jedná.

Limitující je podle mluvčího KKN ale právě nedostatek respirátorů a roušek. "Spolupracujeme se soukromými firmami a dobrovolníky, kteří nám roušky vyrábějí. Respirátorů máme stále nedostatek, pokud by bylo nakažených pacientů více," konstatoval Podracký. Také sokolovská i ostrovská nemocnice vyzývá dobrovolníky, aby jim zasílali ušité roušky.

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku dnes v podvečer stoupl na 833 případů.

Štítky ČR, zdraví, nemocnice, koronavirus, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.