sobota 15. srpna 2020 Hana

Hygienici mají dnes dobré zprávy, zachycen byl pouze jeden pozitivní test

Počet vyléčených osob z nemoci COVID-19 i dnes stoupl. V Karlovarském kraj již je 262 zotavených. Začíná se zdát, že i v dosud nejvíce zasaženém kraji se podařilo epidemii zvládnout a čísla začínají být stejná jako ve zbytku republiky. Do Mariánských Lázní přijely čerstvé armádní posily.

„Dnes máme v Karlovarském kraji jeden nový potvrzený případ onemocnění koronavirem COVID-19 a celkem už 262 vyléčených osob,“ uvedla v podvečer mluvčí krajské hygieny Michaela Zajíčková.

Počet vyléčených se za posledních 24 hodin zvýšil o sedm případů. Dnes pozitivní test byl opět na Chebsku.

„Celkem se dnes provedlo a vyhodnotilo 205 testů,“ dodala mluvčí.

V Karlovarském kraji bylo k dnešnímu podvečeru provedeno 8 902 testů. Z nich je 424 pozitivních. Pokud přepočítáme počet nakažených nemocí COVID-19 na sto tisíc žijících obyvatel, je náš kraj stále nejvíce zasaženým v České republice.

V mariánskolázeňské nemocnici dnes odpoledne došlo k výměně vojenských posil.

„Vojáky z vyškovské akademie, kteří pomáhali v provozu zdravotnického zařízení, kde se rozšířila před časem nákaza koronavirem, vystřídali jejich kolegové. Odcházejícím vojákům poděkoval a děkovné listy jim předal hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis a krajský radní pro zdravotnictví Jan Bureš. Nově příchozí armádní posily by měly v mariánskolázeňské nemocnici pomáhat do 24. května,“ uvedlo dnes na svém webu vedení Karlovarského kraje.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto kr-karlovarsky

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, armáda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.