Počasí dnes25 °C, zítra27 °C
Čtvrtek 18. července 2024  |  Svátek má Drahomíra
Bez reklam

Horská služba získá i letos dotaci od kraje na nákup potřebného vybavení

Individuální dotaci ve výši 200 tisíc korun dostane Horská služba, která působí na hřebenech Krušných hor. Rozhodli o tom krajští radní na posledním zasedání Rady Karlovarského kraje. Příspěvek bude využit na obnovu a doplnění zdravotnického a spotřebního materiálu nutného k výkonu každodenní činnosti horských záchranářů.

„Velice si vážíme práce zdejších záchranářů a jsme moc rádi, že nám pokrývají území Krušných hor, které se těší stále většímu zájmu turistů. K tomu, aby se mohli starat o bezpečnost návštěvníků hor i místních obyvatel, bezesporu potřebují kvalitní techniku. Jsou to právě oni, kteří jsou první na místě zásahu a kteří zajišťují odpovídající péči pacientovi minimálně do doby příjezdu dalších složek. Navíc se tak děje v mnohdy nepřístupném terénu. Proto jim stejně jako vloni přispějeme částkou 200 tisíc korun na pořízení vybavení dle jejich výběru,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Horští záchranáři z poskytnuté dotace uhradí nákup dvou kusů záchranářských batohů, jednoho automatického externího defibrilátoru AED Lifepak 1000, dvou kusů asistenčních stanů, které využijí při pořádání nejrůznějších akcí, a spotřebního zdravotnického materiálu. O individuální dotaci od Karlovarského kraje žádá Horská služba opakovaně, poprvé jí byla poskytnuta v roce 2021.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Horská služba Krušné hory

Štítky horská služba, dotace od kraje, nákup vybavení, vybavení horské služby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Horská služba získá i letos dotaci od kraje na nákup potřebného vybavení  |  Společnost  |  Zprávy  |  Karlovarská Drbna - zprávy z Karlových Varů a Karlovarského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.