čtvrtek 16. července 2020 Luboš

Bývala hejtmanka Karlovarského kraje Vildumetzová porodila syna

Poslankyně a bývalá hetmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (46) porodila syna. Informovala o tom dnes na facebooku, kde zveřejnila fotografii sebe a novorozeného dítěte. Bývalá hejtmanka uvedla, že jsou oba zdraví a v pořádku. Mračková Vildumetzová po oznámení těhotenství zůstala poslankyní a v radě Karlovarského kraje.

"Splnil sen nám sen, ten nejkrásnější a nejcennější, který v životě může člověk mít. Rádi bychom Vám představili našeho milovaného Honzíčka, který světlo světa spatřil včera (v sobotu) před půlnocí. Váží 3,05 kilogramů a měří 48 centimetrů," uvedla Mračková Vildumetzová.

Bývalá hejtmanka oznámila své těhotenství loni na podzim. Kvůli těhotenství skončila ve funkci hejtmanky, přišla tak i o funkci předsedkyně Asociace krajů. Novým hejtmanem se stal od ledna její stranický kolega Petr Kubis (ANO).

Za regionálního politika ODS Jana Mračka se hejtmanka provdala v roce 2018 v srpnu. V době těhotenství pobývala v Praze i v Karlových Varech.

Mračková Vildumetzová se vedení kraje chtěla vzdát už v roce 2018 v únoru. Volby v roce 2017 ji totiž vynesly do Sněmovny a širší vedení ANO tehdy své hejtmany, kteří se stali zároveň poslanci, vyzvalo, aby si vybrali jednu z funkcí. Později si to rozmyslela, hlavně proto, že byla 11 hlasy zvolena předsedkyní Rady Asociace krajů ČR, což označila za pozici významnou a prestižní.

Autoři | Foto facebook Jana Vildumetzové

Štítky ČR, správa, sněmovna, lidé, personální, Vildumetzová, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.