středa 20. října 2021 Vendelín

Karlovarský kraj přidá peníze na podporu ubytování v kraji

Karlovarský kraj navýší rozpočet na vouchery pro turisty, kteří se ubytují v ubytovacích zařízeních v kraji. Původně vyčleněné tři miliony korun jsou téměř vyčerpány a program by kraj chtěl zachovat do konce října, jak si předsevzal na jaře letošního roku, když podpůrné vouchery schválil. ČTK to řekl hejtman Petr Kulhánek (za STAN).

"Karlovarský kraj alokoval tři miliony korun pro letošní program na podporu těch, kteří se rozhodnou přijet do Karlovarského kraje a ubytovat se tu. Je to 300 korun na osobu a noc. Protože se sešlo velké množství žádostí už v první půlce programu, tedy v květnu a červnu, a druhá půlka programu běží nyní v září a říjnu, tak jsme se domluvili ještě na doplnění o milion korun tak, abychom mohli uspokojit všechny zájemce," uvedl Kulhánek.

Peníze navíc kraj přesune z rezerv odboru finančního a z peněz odboru památkové péče. Podle Kulhánka po vyčerpání čtyř milionů kraj tento podpůrný program ukončí. Splnil totiž svůj cíl pomoci ubytovacím zařízením znovu nastartovat turistický ruch. Osvědčila se i forma propagace na internetu, když většina žadatelů si o příspěvek řekla prostřednictvím bannerové kampaně. Nyní se i přes trvající částečná omezení turistika v Karlovarském kraji začíná podle Kulhánka postupně vracet k normálu.

V době koronavirové krize a přísných restriktivních opatření se turistický průmysl v kraji téměř zastavil. Po uvolnění se do hotelů a penzionů začali vracet hosté, a to zejména z České republiky. I přes celkové zlepšování situace ale stále citelně chybějí hosté ze zahraničí.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto RalfGervink/Pixabay.com

Štítky ČR, správa, turistika, hotely, Karlovarský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.