čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Operátoři požádají klienty o stažení eRoušky. Všem majitelům chytrých telefonů pošlou výzvu

Čeští mobilní operátoři T-mobile, O2 a Vodafone reagují na výzvu vlády a všem svým zákazníkům s chytrými telefony odešlou prostřednictvím SMS prosbu ministerstva zdravotnictví o instalaci aplikace eRouška.

Pro správné fungování aplikace eRouška je potřeba aby uživatelé měli ve svém chytrém telefonu aktualizovaný operační systém verze minimálně Android 6 (Google) nebo iOS 13.5 (Apple). Více o aplikaci eRouška naleznete zde: www.erouska.cz.

Mobilní operátoři obdrželi v pondělí žádost od hlavní hygieničky Jarmily Rážové, zdali by mohli realizovat rozesílku informačních SMS na všechny své zákazníky s cílem informovat je o možnosti stažení aplikace eRouška.

„Se všemi našimi členy jsme se obratem domluvili, že tuto iniciativu v rámci vyhlášeného nouzového stavu podpoříme. Současně věříme, že instalace eRoušky může pomoci zbrzdit šíření pandemie,“ říká výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund.

Aplikaci eRouška si k dnešnímu dni stáhlo 683 tisíc lidí. 245 pozitivně testovaných včera vložilo do aplikace kód pro odeslání dat, aby mohli varovat ostatní na rizikové setkání. Dalších 6 400 uživatelů včera dostalo varování na základě dat odeslaných předchozí den.

Hodnocení článku je 48 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto dotekomania.cz

Štítky koronavirus, eRouška, nákaza, aplikace, operátor, Vodafone, T-Mobile, O2

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.