sobota 15. srpna 2020 Hana

Dopravu v lázeňském území Karlových Varů omezí výsuvné sloupky

Vedení krajského města chce regulovat počet automobilů projíždějících lázeňským územím. Proto se rozhodlo instalovat takzvané výsuvné sloupky. Jejich montáž začne v pondělí 6. dubna, kdy bude zcela uzavřen průjezd Zámeckým vrchem.

„Od pondělí 6. dubna bude pro veškerou dopravu uzavřen průjezd Zámeckým vrchem v Karlových Varech. V centru lázeňského území začnou stavební práce a následná instalace výsuvných sloupků, které budou regulovat dopravu v lokalitě nad kolonádami,“ uvedla mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Stavební a montážní práce potrvají zhruba měsíc a rozděleny budou do dvou etap. Od 6. do 20. dubna budou práce soustředěny do ulice Zámecký vrch, konkrétně za křižovatkou s ulicí Pod Jelením skokem.

„Pak budou práce pokračovat u Jánského mostu na Divadelním náměstí. Průjezd pro zásobování bude zajištěn v časech k tomu určených,“ dodala mluvčí s tím, že předpoklad dokončení stavebních a montážních prací je 6. května letošního roku. Následně budou sloupky uvedeny do zkušebního režimu.

Velký počet automobilů projíždějících lázeňským územím řeší karlovarská radnice už několik let. Nepomohlo umístění značek zakazujících průjezd územím, zvýšený počet kontrol strážníků městské policie a navýšení ceny vjezdu. To se na konci loňského roku vyšplhalo už na 100 korun za jednorázový vjezd. Nyní tak radnice přichází s dalším opatřením, kterým jsou výsuvné sloupky.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto drbna.cz

Štítky doprava, omezení, výsuvný sloupek, lázeňské území, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.