čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Řidič převážel obří bazén, svým nákladem porušil maximální povolené rozměry a neměl potřebné povolení

Na kontrolu hmotnosti a rozměrů vozidel, upevnění nákladu, ale i na kontrolu technického stavu nebo kontrolu tachografu, paměťových karet a dodržování sociálních předpisů, mezi které patří doby řízení, odpočinku, bezpečnostních přestávek se zaměřili při velké dopravní akci policisté z Karlovarského kraje. Při kontrole policisté odhalili řidiče, který převážel obří bazén, svým nákladem porušil maximální povolené rozměry a neměl k tomu potřebné povolení.

„Nasazeno bylo třicet dopravních policistů, čtyři pracovníci celního úřadu a dva pracovníci civilních orgánů. Společně v rámci dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali celkem 23 vozidel a zjistili 17 přestupků v dopravě, z nichž 10 vyřešili uložením pokuty příkazem na místě a sed oznámili příslušnému správnímu orgánu,“ informoval mluvčí policie Jan Bílek.

Zajímavou kontrolu provedli policisté u nákladního vozidla, jehož řidič převážel bazén. „Svým nákladem řidič porušil maximální povolené rozměry a při silniční kontrole policistům nepředložil potřebné dokumenty k převozu tohoto typu nákladu,“ řekl policejní mluvčí. Ve třech případech byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel. Dva řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost. U jednoho z nákladních vozidel byl zjištěn nesprávně zajištěný náklad. Dvěma řidičům nákladních vozidel byla policisty zakázána další jízda. V jednom případě policisté uložili cizinci kauci ve výši 5 000 Kč.

Hodnocení článku je 34 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky silniční kontrola, upevnění nákladu, technický stav, kontrola hmotnosti, kontrola rozměru nákladu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.