středa 12. srpna 2020 Klára

Začíná příprava jízdních řádů na rok 2021, připomínky můžete hlásit starostům

Koordinátor integrovaného dopravního systému v Karlovarském kraji požádal starosty obcí a měst o připomínky k navrhovaným jízdním řádům na příští rok. Připomínky budou posouzeny a v případě odsouhlasení zapracovány do nových jízdních řádů, které následně schválí rada kraje.

„Každý starosta obdržel zvláštní mail, ve kterém ho žádáme k vyjádření k navrhovaným jízdním řádům. Nyní se to týká zejména železniční dopravy, ale stejně se řeší i linky autobusové,“ vysvětlil Zdeněk Kusý, ředitel příspěvkové organizace Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje.

Návrh nových jízdních řádů vydala Správa železnic a začít by měly platiti už od 12. prosince letošního roku.  

„K návrhům se mohou vyjádřit nejen starostové, ale i veřejnost, která by tak měla učinit ale přes svůj obecní nebo městský úřad. Každý návrh je pak posouzen zejména z hlediska takzvaného veřejného zájmu a samozřejmě i finanční náročnosti. Neočekáváme ale návrhy na zásadní změny. Za posledních patnáct let, kdy tuto činnost vykonáváme, jsme žádná zásadní změny neřešili,“ doplnil ředitel příspěvkové organizace.

 Zpracované podněty předkládá Koordinátor integrovaného dopravního systému dopravcům i vedení karlovarského kraje Jeho rada pak následně připravené jízdní řády musí schválit.  

K vyjádření svých připomínek vyzval veřejnost například starosta Horního Slavkova Alexandr Terek (NEZ).

„Podněty může veřejnost podávat do 15. září přímo na naší podatelně. Je třeba sdělit číslo linky, čas odjezdu, den odjezdu například jestli se jedná o pracovní dny nebo víkendy a samozřejmě důvod jízdy. Tady se zohledňuje třeba začátek nebo konec pracovní doby, cesty do škol a podobně. Je dobré také zmínit, kolika osob se problém týká,“ uvedl starosta Horního Slavkova.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky doprava, jízdní řády, Karlovarský kraj, připomínky, změny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.