sobota 15. srpna 2020 Hana

Dnes přijdou silné bouřky a přívalové deště, místy mohou padat i kroupy

Celou republiku zasáhnou v neděli odpoledne silné bouřky s přívalovým deštěm a krupobitím. Hrozí rozvodnění vodních toků, zatopení podchodů a sklepů. Nebezpečí mohou představovat také blesky. Výstraha je v platnosti od dnešního poledne.

Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek zejména s přívalovými srážkami kolem 30 mm. Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Pozor by si měli zejména dávat řidiči a jet velmi opatrně. Varování ČHMÚ je v platnosti od nedělního poledne do 22 hodin večer.

Začátek pracovního týdne bude zprvu polojasný, postupně se během dne zatáhne a místy můžeme očekávat i přeháňky. Teploty se vyšplhají maximálně na 24 až 27 stupňů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo10 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com / ČHMÚ

Štítky počasí, předpověď, Karlovarský kraj, bouřky, výstraha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Johny Rambo

tady mate přesni přehle bouřky se budou vyskitovat vyjmečně bouřkove jadro se tvoři u Liberce a směřuje směr praha druhe bouřkove jadro se tvoři u svitav a zanim jde dešt z polska https://www.wetteronline.de/?gid=CZ&pcid=pc_wx_viewport&pid=p_wx_viewport&sid=WetterRadar&wrm=8&wrt=20200719-0905-2&wrx=49.54,15.98

neděle, 19. července 2020, 12:41

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.