Počasí dnes21 °C, zítra21 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Když koupíme budovu pošty, můžeme postavit nové byty, uvažuje Aš

Novou příležitost vycítila radnice v Aši, která zavětřila zprávy o prodeji budovy pošty na Poštovském náměstí. Zrušená pobočka státní firmy je na prodej. Místní politiky napadlo, že nemovitost může koupit město a následně v prostorách vybudovat městské byty.

Čtyřpodlažní objekt na ašském náměstí nabízí Česká pošta, která pobočku zavírá kvůli úsporným opatřením, za 16,5 milionů korun. Součásti nabídky jsou rovněž okolní pozemky. Nemovitost zaujala radnici v Aši, která se hned začala pídit, jak stavbu získat do vlastnictví. Nakonec radnice na základě prohlídky objektu podala nabídku a doufá, že v následujících letech v místě přivítá nájemníky.

O budovu projevilo zájem město Aš. Proto se května uskutečnila její prohlídka, včetně sklepů a půdních prostorů, které se zúčastnil starosta města Vítězslav Kokoř a vedoucí odboru správy majetku a investic Bedřich Waldert. Bylo konstatováno, že objekt pošty je v dobrém stavu a přestavbou tří podlaží by zde mohlo vniknout kolem 15 bytů,“ popsal mluvčí radnice v Aši David Vrbata.

Pokud město na Chebsku historickou budovu, kde pošťáci pracovali více než sto let, získá, musí splnit ještě další podmínky. Podmínkou pošty například je, že v prostorách zůstane poštovní úřadovna, což je podmínkou prodeje. Kdy k případnému budování bytů dojde, není jasné. „Záměr je v samém počátku a bude teprve projednán v příslušných komisích a posléze orgánech města,“ dodal Vrbata.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Aš

Štítky , Byty, Pošta, Majetek, Investice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.