sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Vedení Karlovarského kraje přijalo rezignaci představenstva nemocnice

Předseda, místopředseda a člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN) doručili na Krajský úřad Karlovarského kraje své rezignace. Jako důvod odstoupení z funkcí je udáváno rozdílné vnímání budoucnosti nemocnice. Kraj vypíše výběrové řízení na nové představenstvo.

„Byla nám nabídnuta a doručena rezignace členů představenstva s tím, že jsme domluveni na veškeré součinnosti pro zachování kontinuity všech podstatných procesů včetně řešení situace spojené s pandemií koronaviru. Vedení Karlovarského kraje, který je jediným akcionářem KKN, přijalo a respektuje rezignaci členů představenstva nemocnice k 31. lednu letošního roku,“ uvedl Petr Kulhánek (KOA), hejtman Karlovarského kraje.

V posledních letech došlo v (KKN) k potřebné stabilizaci personálu, výrazně bylo zmodernizováno i technické vybavení jednotlivých oddělení. Přesto se stále nedaří KKN ve srovnání s podobnými krajskými nemocnicemi v ČR ekonomicky zkonsolidovat a posunout její hospodaření k vyrovnanému výsledku bez nutnosti krajských dotací. To byl pravděpodobně jeden z důvodů rezignace představenstva.

„Představenstvo KKN odvedlo v minulosti velký kus práce, ať se to týká náboru nových zdravotníků a udržení stávajícího personálu, modernizace přístrojů, zlepšení zázemí pro pacienty i zaměstnance a zvýšení kvality péče. Přesto se společnosti ekonomicky nedaří obrátit záporný stav a posunout jej k vyrovnané bilanci. Vnímáme, že je to velmi nelehký úkol, a bereme za něj plnou odpovědnost,“ sdělil dále hejtman.

I nadále bude mít Karlovarská krajská nemocnice hlavní roli nejen v zajištění akutní a další zdravotní péče, ale také v organizaci a chodu testování či očkování proti COVID-19, a to v součinnosti s ostatními zdravotnickými zařízeními v regionu. „Se zástupci Karlovarského kraje jsme se dohodli na nezbytných opatřeních, na základě kterých je zajištěno pokračování všech činností, ať jde o každodenní provoz nemocnic, nebo investiční projekty. Je naším společným zájmem, aby rozsah i kvalita poskytované péče zůstaly zachovány,“ uvedla odstupující předsedkyně představenstva KKN Jitka Samáková.

Nové vedení Karlovarského kraje čeká další úkol. Bude muset hledat nové manažery do Karlovarské krajské nemocnice. Ti stávající se rozhodli složit své funkce. Jejich činnost v nemocnici skončí posledního ledna.

Kraj neprodleně vyhlásí na nové členy představenstva výběrové řízení, tým by měl být vytvořen do konce ledna 2021. „Do konce prvního čtvrtletí 2021 bude popsán stávající stav KKN, aktuální hrozby a rizika. Vyhodnotíme plán na rok 2021, který připravilo předchozí vedení, aby si Karlovarský kraj mohl v rozpočtu připravit potřebné finance. V průběhu druhého čtvrtletí budou definována a iniciována opatření ke zvýšení efektivity chodu KKN, zhodnoceny možnosti na straně výnosů i nákladů a přehodnocen výhled na období 2021 a 2022,“ dodal hejtman.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto KKN

Štítky KKN, rezignace, Karovy Vary, Karlovarský kraj, představenstvo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.