sobota 13. srpna 2022 Alena

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary je za rohem! Na co se letos můžete těšit?

Karlovarský půlmaraton se blíží. Již tuto sobotu 21.5. odstartuje za tónů Smetanovy Vltavy jeden z nejkrásnějších českých závodů. RunCzech již několikátým rokem pořádá pod patronací města Karlovy Vary a Karlovarského kraje mezinárodní závod, který každoročně přiláká profesionální atlety i běžecké nadšence.

Běžci se na trati mohou kochat krásami, díky kterým jsou Karlovy Vary typické. „RunCzech a lázeňské území Karlových Varů, nyní již tradiční spojení, nabízí běžcům skutečně unikátní sportovní zážitek. Karlovy Vary jsou právem na seznamu světového dědictví UNESCO a Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary je určitě jeden z nejlepších způsobů jak si naplno užít toto krásné lázeňské město,“ řekl manažer regionálních závodů RunCzech Igor Murko. Venku se s jarem začíná oteplovat a hezké počasí láká také diváky, kteří se každoročně společně se stovkami dobrovolníků starají o neopakovatelnou atmosféru podél trati.

Na slavných karlovarských kolonádách v sobotu startuje hned několik kategorií. Kromě 1/2Maratonu je pro běžce, kteří se na celý závod ještě úplně necítí, připraven 2Run, ve kterém první závodník běží desítku a druhý pak dotahuje jedenácti kilometry na vzdálenost půlmaratonu. Pro týmové sportovce je ideální štafetový běh, který nabízí čtyřem běžcům zajímavou alternativu k hlavnímu závodu. Pro všechny zájemce je samozřejmě přípraven také tradiční dm rodinný běh, který odstartuje v 16h. Nenáročná 3 km dlouhá trasa v centru Karlových Varů je skutečně vhodná pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

První kroky závodníků vždy vedou do Hotelu Thermal, kde již od pátku 20.5. (12:00 – 18:00) začíná výdej startovních čísel. Running Expo potrvá i v den závodu a to mezi 10:00 - 15:00. K vyzvednutí startovního čísla je potřeba doklad s fotografií a přiřazené startovní číslo z aplikace RunCzech, které běžci najdou rovněž v profilu Runners ID. V den závodu je také připravený bohatý doprovodný program plný aktivit a stánků před Hotelem Thermal.

1/2Maraton si nenechá ujít také světoznámy akrobatický pilot Petr Kopfstein, nebo v rámci štafety i výběr čerstvých volejbalových mistrů z Karlovarska.

9. ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary odstartuje z Nábřeží Osvobození v sobotu 21. května v 18:00. „Jelikož jsou ještě volné registrace, tak neváhejte a přihlaste se už dnes. Pokud to v sobotu do Karlových Varů nestíháte, nemusíte zoufat. Hned 4.6. startuje Mattoni 1/2Maraton České Budějovice, respektive 18.6. pobežímě na Moravě na Mattoni 1/2Maratonu v Olomouci,“ vyzval Igor Murko. Volná startovní místa na závody jsou k dispozici na www.runczech.cz.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva

Štítky Vary, Běh, Matonni, Půl maraton

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.