sobota 2. července 2022 Patricie

Sebevražedný skok z mostu rozmlouvala trojice policistů muži, který stal na zábradlí

Muže sedícího na betonovém zábradlí Ostrovského mostu v Karlových Varech si všiml karlovarský policista, který místem procházel v době svého volna. Protože měl podezření, že by si sedící muž mohl ublížit, tak okamžitě vyrozuměl svého kolegu na operačním středisku. Ten tam ihned vyslal policejní hlídky a podezření se potvrdilo, protože devětadvacetiletý muž měl opravdu v plánu ze zábradlí skočit.

Událost se stala v pondělí po 21. hodině. „Jako první k místu přijela hlídka cizinecké policie ve složení Alexandr Pacholík, Dominik Harcuba a Olga Opletalová. Trojice se vydala k muži sedícímu na zábradlí a snažila se s ním komunikovat,“ uvedl mluvčí policie Jakub Kopřiva.

„Muž po krátké konverzaci naštěstí slezl ze zábradlí. Poté jsem ho vyzval, aby se vzdálil od zábradlí a to udělal,“ uvedl popsal situaci na místě policista Alexandr Pacholík. Poté se začal muž policistům svěřovat se svými problémy. „Samozřejmě jsme se ho snažili hlavně psychicky podpořit, poradit mu a několikrát mu zopakovali, že tohle není řešení. Jsem rád, že si to rozmyslel a z mostu neskočil,“ uvedl Dominik Harcuba, který u policie slouží necelé dva roky. „Do podobné situace jsem se dostal vůbec poprvé. Člověk ale musí počítat s tím, že se tohle může stát kdykoliv, takže musí být připraven, aby to pak zvládl,“ dodal.

Muž se po záchranné akci podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,15 promile. Záchranáři ho z preventivních důvodů převezli do nemocnice.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky sebevražda, skok z mostu, záchranná akce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.