pondělí 18. ledna 2021 Vladislav

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Začal boj o volební hlasy, někdy se bojuje i za hranou zákona

Boj o volební preference a hlasy voličů do krajských voleb sotva začal a už vidíme první porušení zákona. Nabízí se otázka, jak by politici postupovali v případě, že by usedli do vedení kraje? Byly by jim také zákony lhostejné?

Slibují, plánují a vymýšlejí jak zaujmout voliče a jak se dostat do zastupitelstva kraje. Chtějí, aby jim volič uvěřil, že právě oni jsou ti praví, co budou poctivě vládnout, spravedlivě dělit peníze, chovat se s péčí řádného hospodáře a hlavně dodržovat zákony. Můžeme jim ale věřit, když už nyní v honbě za volebními hlasy porušují zákony? Asi stále netušíte, o čem je řeč.

Tak tedy jedno z volebních uskupení kandidujících do zastupitelstva Karlovarského kraje, si v tomto týdnu pověsilo svoje bannery na most nad silnicí I třídy číslo 13 vedoucí z Karlových Varů do Ostrova. Jedná se o nelegální reklamu, která je od roku 2017 zakázána zákonem. Vzhledem k tomu, že na bannerech jsou zobrazeny obličeje politiků působících delší dobu v obecních a městských zastupitelstvech, nejedná se tedy o žádné politické nováčky.

A s časem blížícím se volbám, se dá očekávat, že nelegální reklamy bude přibývat. A určitě se dají očekávat i výmluvy typu - nevíme, kdo to tam pověsil, máme najaté brigádníky a podobné chabé argumenty, kterými se často v minulosti politici a kandidáti oháněli. Neobstojí prostě nic. Jsou jen dva pohledy na tuto věc. Prvním jsou zmíněné zákony (v našem případě zákon zakazující reklamu v blízkosti dálnic a silnic I třídy) a druhým jsou zmíněné chabé argumenty.

Dá se tedy jen říci, že kandidáti do krajských voleb mají v první řadě znát zákony. A pokud navíc neví, kde se prezentují, jaké reklamní plochy využívají, kolik za ně platí a případně, co dělá jejich volební štáb a tým, pak jsou neskuteční amatéři, kteří nemají v zastupitelstvu Karlovarského kraje co pohledávat. Tam by měli pracovat lidé zákonů znalí, lidé, kteří budou zákony ctít a lidé, kteří si dokáží sestavit a řídit kvalitní tým, o kterém bude platit to samé.

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.